WYOBRAŹ SOBIE TO INICJATYWA, KTÓRA DOSTRZEGA NIEZWYKŁE POMYSŁY FILMOWE. ZGŁOŚ SWÓJ TREATMENT I POWALCZ O PRZENIESIENIE SWOJEJ HISTORII NA EKRANY KIN.

Zgłoś swój pomysł na film i wygraj nagrody pieniężne oraz udział w warsztatach z uznanymi filmowcami z możliwością zaprezentowania pomysłu producentom z Polskiej Gildii Producentów i realną szansą na ekranizację. 

Wszystkie prawa do pomysłów zgłoszonych w konkursie pozostaną własnością ich autorów (więcej szczegółów)

01

Wyobraź sobie konkurs, który dostrzega i rozwija niezwykłe pomysły filmowe oraz daje im szansę trafić na ekrany kin. Konkurs, który zaprasza scenarzystów, filmowców, pisarzy, dziennikarzy, studentów, każdego profesjonalistę i ambitnego amatora do przedstawienia własnej filmowej wizji. Następnie umożliwia jej dopracowanie podczas spotkań i warsztatów z doświadczonymi twórcami filmowymi. Wyobraź sobie, że finaliści poznają najwybitniejszych producentów filmowych i zyskują realne szanse na ekranizację swoich pomysłów.  Wyobraź sobie, że taki konkurs właśnie powstał

Ideą Konkursu Wyobraź Sobie jest stworzenie szans na wcielenie pomysłów filmowych w życie i zaprezentowanie ich globalnej widowni. Wiemy, że bez historii nie ma kina. Naszym zadaniem jest wychwycenie tych, które zahipnotyzują odbiorców i poruszą ich wyobraźnię. Stworzyliśmy tę inicjatywę, by wysłuchać historii i połączyć pomysłodawców z najlepszymi producentami z branży.

Konkurs Wyobraź Sobie prócz wyłonienia i nagrodzenia najlepszych pomysłodawców, tworzy pomost pomiędzy nimi a przedstawicielami branży filmowej. Jest także platformą mentoringową dla finalistów, by mogli rozwijać swoje pomysły pod okiem ekspertów oraz realnie zwiększyli szanse na ekranizację finałowych historii.

Co ważne, wszystkie zgłoszone pomysły i wypracowane podczas warsztatów finałowe prezentacje pozostają własnością uczestników, a Organizator w żaden sposób nie wpływa i nie określa warunków ich ewentualnej sprzedaży. 

02

Stawiamy na różnorodność stylistyczną i gatunkową. Dziś kino nie boi się zabawy, mieszania gatunków, poszukiwania niebanalnych rozwiązań na opowiedzenie historii, które z pozoru wydają nam się znane, a jednak włożone w oryginalną formę stają się czymś nowym, zaskakującym dla widza. Trudne, dramatyczne tematy działają w kinie tym mocniej i bardziej kontrastują z sytuacjami komediowymi, groteskowymi. Żyjemy w czasach sztucznej inteligencji, która sama może napisać za nas scenariusz, ale tylko z elementów już jej znanych. Czekamy na historie, których nie zna sztuczna inteligencja.

Skupcie się na postaciach, bohaterach, bohaterkach waszych opowieści. Dlaczego mamy śledzić ich losy na ekranie przez kilkadziesiąt minut, na ile są wyjątkowi, inspirujący, zadziwiający, zabawni, wzruszający. Nie bójcie się przekraczać granic wyobraźni, kino daje szansę na realizację tego, co trudno nazwać słowami, co działa przede wszystkim na emocje. Tylko takie historie zostają z nami na dłużej, bo rezonują z indywidualnym doświadczeniem każdego widza.

NAGRODY GŁÓWNE 

I MIEJSCE – 20.000 ZŁ 
II MIEJSCE – 15.000 ZŁ 
III MIEJSCE – 10.000 ZŁ  

01

W czasie finałowej Gali poznamy autorów trzech zwycięskich prac, który otrzymają Nagrody Konkursu Wyobraź Sobie za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Proces wyłonienia najlepszych prac składa się z trzech etapów. Wszystkie zgłoszone prace przechodzą wstępną selekcję formalną i jakościową. Następnie zostaną przekazane do oceny przez Kapitułę Konkursu, która dokonuje wyboru finałowych treatmentów. Następnie jury zapoznaje się z wyselekcjonowanymi pomysłami i podczas tajnego głosowania dokonuje wyboru 

DODATKOWO

02

Wszystkie zgłoszone pomysły filmowe będą dostępne przez okres trzech miesięcy na specjalnej platformie, do której dostęp będą mieli producenci filmowi z Polskiej Gildii Producentów. Będą oni mieli możliwość zapoznać się z treścią każdego z treatmentów i nawiązać kontakt z autorem pomysłów. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie każda historia będzie mogła zyskać szansę na rozwój i ekranizację. Konkurs Wyobraź Sobie ma być pomostem łączącym świat historii ze światem kina. 
Dodatkową nagrodą dla wszystkich finalistów jest udział w dwudniowym cyklu warsztatów oraz networking z producentami filmowymi z Polskiej Gildii Producentów. Autorzy najlepszych pomysłów będą mogli spotkać się z członkami Kapituły, jak również z Jury by porozmawiać o treatmentach i wymienić się spostrzeżeniami. Nasi eksperci przekażą wskazówki i zainspirują do dalszej pracy nad rozwojem historii. W trakcie warsztatów finaliści dostaną porządną dawkę wiedzy, o tym jak powstaje scenariusz filmowy, a następnie film. Wszystko po to, by inspirować do działania i wspólnie tworzyć wspaniałe kino.   

JURY II EDYCJI

Jury Konkursu Wyobraź Sobie to filmowcy, którzy rozumieją siłę pomysłu filmowego i mają niezwykłą intuicję do wyłaniania historii z potencjałem ekranowym. Reżyserzy, scenarzyści i producenci filmowi, którzy zostali powołani przez Kapitułę Konkursu, wyłonią trzy najlepsze pomysły filmowe i nagrodzą laureatów.

01

AGNIESZKA SMOCZYŃSKA

REŻYSERKA I SCENARZYSTKA

Jej debiutancki film „Córki dancingu” zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Specjalną Jury na Sundance Film Festival, Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego na festiwalu w Gdyni oraz Polską Nagrodę Filmową Orły 2016 za najlepszy debiut reżyserski.

Kolejnym filmem Smoczyńskiej była „Fuga”, który miał swoją premierę na festiwalu w Cannes w sekcji „Quinzaine des Réalisateurs”. W 2021 roku zadebiutowała swoim anglojęzycznym filmem „Silent Twins”, za który zdobyła aż siedem Orłów, w tym nagrodę za najlepszy film.

Laureatka Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute oraz nagrody „30 under 30” przyznawanej przez magazyn Forbes Polska. Absolwentka kulturoznawstwa i reżyserii na WRiTV UŚ w Katowicach.

1
2

02

JAN HOLOUBEK

REŻYSER, OPERATOR I SCENARZYSTA

Reżyser takich produkcji jak film “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” nagrodzony siedmioma Orłami m. in. za najlepszą reżyserię oraz seriali Netflixa: “Rojst”, “Rojst ‘97” i “Wielka woda”, która znalazła się w TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji na platformie Netflix w aż 78 krajach. Autor zdjęć do wielu polskich produkcji takich jak serial “Kruk” czy film “Król życia”. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Absolwent Wydziału Sztuki Operatorskiej PWSFTviT w Łodzi.

Polský oscarový scénograf Allan Starski poskytl v úterý 5. července 2016 rozhovor Festivalovému deníku

03

MARIUSZ WŁODARSKI 

PRODUCENT FILMOWY 

Laureat nagrody im. Piotra Woźniaka-Staraka dla Producenta Roku w 2021 roku. Współzałożyciel Lava Films. Producent polskich filmów takich jak: “Intruz” debiut reżyserki Magnusa von Horna, który był prezentowany w prestiżowej sekcji Director’s Fortnight w 2015 r., “Sweat” zakwalifikowany do oficjalnej selekcji Cannes 2020, “Śniegu już nigdy nie będzie” walczącego o Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, oraz wielu niezależnych międzynarodowych produkcji, między innymi: “Smak Pho”, “Niepamięć”, “Żniwa” czy “21 x Nowy Jork”. Wykładowca na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej oraz Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w PWSFTviT w Łodzi.

5
4

04

KATARZYNA MALINOWSKA

PROGRAMERKA FESTIWALOWA, KONSULTANTKA SCENARIUSZOWA

Kierowniczka programów dla młodych twórców w Studiu Munka SFP, konsultantka scenariuszowa, producentka kreatywna oraz ekspertka branży filmowej i festiwalowa selekcjonerka. W ciągu swojej kariery zajmowała wiele stanowisk, m.in. przez 10 lat pełniła funkcję kierowniczki Redakcji Filmowej TVP Kultura, gdzie odpowiadała za strategię filmową stacji.

Przedtem pracowała jako dziennikarka i redaktorka w magazynach kulturalnych i lifestylowych, teatrze oraz telewizji. Absolwentka Wiedzy o Kulturze Uniwersytetu Warszawskiego.

K GRAZYNA

05

KASPER BAJON

SCENARZYSTA, REŻYSER I PISARZ

Finalista Nagrody Literackiej „Nike” 2021 za książkę “Fuerte”. Scenarzysta seriali Netflixa “Rojst”, “Rojst ’97” i „Wielka Woda” oraz reżyser i scenarzysta filmu “Via Carpatia” nagradzanego na festiwalach w kraju i zagranicą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwent Warszawskiego Instytutu Kultury Polskiej.

3

JURY I EDYCJI

Jury Konkursu Wyobraź Sobie to filmowcy, którzy rozumieją siłę pomysłu filmowego i mają niezwykłą intuicję do wyłaniania historii z potencjałem ekranowym. Reżyserzy, scenarzyści i producenci filmowi, którzy zostali powołani przez Kapitułę Konkursu, wyłonią trzy najlepsze pomysły filmowe i nagrodzą laureatów.

KAPITUŁA

Kapituła Konkursu Wyobraź Sobie to grono uznanych przedstawicieli branży filmowej i środowisk twórczych, które tworzy tą inicjatywę dbając o jej merytorykę i poziom artystyczny. Kapituła Konkursu powołuje skład jury Konkursu i czuwa nad przebiegiem procesu wyłaniania laureatów. To właśnie członkowie Kapituły wybierają finałowe pomysły filmowe i oddają jury wyłonienie trzech najlepszych prac.

01

Jan Komasa

Przewodniczący Kapituły Konkursu Wyobraź Sobie, Reżyser, Scenarzysta

Twórca nominowanego do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy obrazu „Boże Ciało” oraz „Sali samobójców”, „Miasto 44”. Laureat nagród na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji, Berlinie, Toronto, Palm Springs, Chicago, Rotterdamie, Busan, Nowym Jorku oraz Los Angeles. Zdobywca statuetek przyznawanych przez Polską Akademię Filmową w kategoriach najlepszy reżyser oraz odkrycie roku.

18.09.2014 Gdynia . Jan Komasa , rezyser . 39. Festiwal Filmowy w Gdyni .
fot. Lukasz Glowala / Agencja Gazeta
J KLAUDIA

03

Klaudia Śmieja-Rostworowska  

Producentka filmowa

Pracowała przy „High Life” w reż. Claire Denis, „Obywatelu Jonesie” w reż. Agnieszki Holland, „Innych ludziach” w reż. Aleksandry Terpińskiej. Współpracowała z Bradym Corbetem, Agnieszką Smoczyńską, Juliette Binoche, Robertem Pattinsonem.

Członkini Europejskiej Akademii Filmowej.

Rostworowska

05

Leszek Bodzak

Producent filmowy, założyciel Aurum film

Zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za film „Ostatnia Rodzina” w reż. Jana P. Matuszyńskiego. Producent „Bożego Ciała” w reż. Jana Komasy, nominowanego do Oscara i uhonorowanego Polską Nagrodą Filmową Orzeł za Najlepszy Film. Laureat Srebrnych Lwów na FPFF w Gdyni za film „Żeby nie było śladów” w reż. Jana P. Matuszyńskiego. Ma na swoim koncie także takie produkcje jak: „Carte Blanche” w reż. J. Lusińskiego, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” w reż. J. Belcla czy serial „Król” w reż. J. P. Matuszyńskiego.

J LESZEK

03

Krzysztof Rak

Scenarzysta, Producent Filmowy

Laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł oraz nagrody na Festiwalu w Gdyni w kategorii najlepszy scenariusz za film „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Autor scenariusza do filmu „Sztuka kochania” w reż. Marii Sadowskiej. Producent kreatywny nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy oraz serialu „Rojst” w reż. Jana Holoubka. Autor scenariusza i producent serialu „Powrót” w reż. Adriana Panka dla C+. 

Członek Polskiej Akademii Filmowej. 

J KRZYSZTOF
J AGNIESZKA

04

AGNIESZKA ODOROWICZ

Producentka Filmowa 

Dyrektorka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w latach 2005-2015.  Była wiceminister kultury (2004-2005). Członkini zarządu Cyfrowego Polsatu odpowiedzialna za produkcję filmową. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury narodowej, za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej sztuki filmowej. Odpowiedzialna za takie produkcje filmowe jak: „Najlepszy” w reż. Ł.Palkowskiego, „Najmro” w reż. M. Rakowicza, „Narzeczony na niby” w reż. B. Prokopowicza, „Jak poślubić milionera” F. Zylbera oraz „To musi być miłość” M. Rogalskiego. Koprodukowała  „Jak zostałem gangsterem” w reż. M.Kawulskiego, „Psy 3. w imię zasad” W.Pasikowskiego, (Nie)Znajomi w reż. T.Śliwy, „Niepodległość” w reż. K.Talczewskiego. 
J AGNIESZKA
K EWA

01

EWA PUSZCZYŃSKA

PRZEWODNICZĄCA KAPITUŁY KONKURSU WYOBRAŹ SOBIE 
PRODUCENTKA FILMOWA

Producentka takich filmów, jak: nagrodzona nagrodą BAFTA i Oscarem „Ida” oraz trzykrotnie nominowanego do Oscara dzieła „Zimna Wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego, „Kapitana” w reż. Roberta Schwentke, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reż. Mariusza Wilczyńskiego, nominowanago do Oscara filmu „Aida” w reż. Jasmili Zbanić. Znalazła się na liście Variety 500, indeksie 500 najbardziej wpływowych liderów biznesu.

Członkini Europejskiej Akademii Filmowej i AMPAS.

Polský oscarový scénograf Allan Starski poskytl v úterý 5. července 2016 rozhovor Festivalovému deníku

02

ALLAN STARSKI 

SCENOGRAF

Stworzył scenografię do filmu „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga, za którą otrzymał Oscara. Jego praca przy filmie „Pianista” w reż. Romana Polańskiego została wyróżniona nagrodą Cezara. Współpracował z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Agnieszką Holland, Januszem Zaorskim, Władysławem Pasikowskim, Fatihem Akinem oraz Peterem Webberem.

Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej, Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich.  

Foto: Olszanka./East News  Warszawa 23.02.2022r Nagranie programu Onet Rezerwacja
n/z: Edward Miszczak

03

EDWARD MISZCZAK

WICEPREZES ZARZĄDU I DYREKTOR PROGRAMOWY TELEWIZJI POLSAT

Dziennikarz telewizyjny i radiowy. Jeden z twórców radia RMF FM. Od 2008 roku zaangażowany w największy polski festiwal kina niezależnego OFF CAMERA. Producent filmów dokumentalnych, m.in. „Bartoszewski. Droga”, „Beats of Freedom”, „Powrót do Casablanki”. Nagrodzony Super Wiktorem za całokształt osiągnięć oraz tytułem Człowieka Mediów w konkursie Media Trendy 2009. W TVN Grupa Discovery odpowiedzialny m.in. za procesy produkcji seriali i filmów. Zapalony innowator, nie boi się podejmować najbardziej ryzykownych decyzji, które okazują się sukcesem. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wspiera młode talenty.

K GRAZYNA

04

GRAŻYNA TORBICKA

DZIENNIKARKA, KRYTYCZKA FILMOWA

Autorka koncepcji programowej oraz dyrektorka artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Twórczyni kultowego magazynu filmowego Kocham Kino. Autorka licznych reportaży i programów tv o tematyce kulturalnej. Laureatka wielu nagród. Jurorka na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Berlinie, Cannes, Bari. 

Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. 

05

TOMASZ KOT 

AKTOR

Odtwórca głównej roli w oscarowym filmie „Ida” oraz w nominowanym do Oscara dziele „Zimna Wojna” – oba filmy w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Laureat Nagrody Orła w kategorii najlepsza główna rola męska za film „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Współpracował z Agnieszką Holland, Janem Kidawą-Błońskim, Janem P. Matuszyńskim.

JURY KONKURSU
WYOBRAŹ SOBIE 2024

11

01

ANNA KĘPIŃSKA

PRODUCENTKA KREATYWNA

Ukończyła Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej WRiTV UŚ w Katowicach. W latach 1998-2008 związana z grupą firm BESTA FILM. Od 2003 roku prowadzi firmę TELEMARK sp. z o.o., będąc jej współwłaścicielką, członkinią zarządu i producentką kreatywną. W Telemarku wyprodukowała wielokrotnie nagradzane filmy oraz seriale, m.in., „Bez tajemnic”, „Pakt” „Nielegalni”,”Interior” „Over the limit” oraz najnowszy serial „Wielka woda”, którego jest pomysłodawczynią. W 2022 otrzymała Nagrodę im. Piotra Woźniaka-Staraka Polskiej Gildii Producentów dla Producenta Roku. Aktualnie pracuje m in. nad serialem “Heweliusz”.
12

02

PAWEŁ MAŚLONA

REŻYSER I SCENARZYSTA

Reżyser i scenarzysta. Ukończył politologię na UJ w Krakowie oraz reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Zadebiutował filmem „Atak paniki”, który był częścią głównego konkursu MFF w Karlowych Warach. Po głośnym debiucie został nominowany do Paszportów „Polityki” oraz do Orła (Polskiej Nagrody Filmowej) w kategorii Odkrycie Roku. Jego najnowszy film „Kos” zdobył główną nagrodę – Złotego Lwa – na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
13

03

ANNA TARASKA

DZIENNIKARKA FILMOWA I KULTURALNA

Dziennikarka filmowa i kulturalna, autorka książki „Jak dziewczyna” (Znak 2023). Absolwentka Filmoznawstwa, Wiedzy o Kulturze, nowojorskiej szkoły filmowej NYFA oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Freelancerka, publikująca regularnie w rozmaitych mediach: (m.in. „Vogue”„Gazeta Wyborcza”, Onet, Interia). W Dzień Dobry TVN przeprowadza wywiady filmowe z gwiazdami. Dla Vogue polska produkcja rozmawia z ludźmi filmu w podcaście „Galaktyki”. Współtworzy podcast serialowy „Nie spać słuchać” i audycję „Filmozgrani” w radiu ChilliZet. Współpracuje z festiwalami i wydarzeniami kulturalnymi jako prowadząca panele, Q&A i jurorka. Należy do organizacji głosującej na Złote Globy i Europejskie Nagrody Filmowe.
14

04

xawery żuławski 

REŻYSER I SCENARZYSTA

Reżyser, scenarzysta, producent kreatywny. Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Stworzył wielokrotnie nagradzane filmy, zaczynając od debiutu „Chaos”, poprzez „Wojnę Polsko – Ruską”, „Mowę Ptaków”, kończąc na pierwszym polskim filmie zombie „Apokawixa”. Wyreżyserował świetnie przyjęty serial kryminalny „Odwilż” dla platformy HBO. Obecnie jest w trakcie prac postprodukcyjnych do filmu pod roboczym tytułem “Kulej” oraz do drugiego sezonu serialu „Odwilż”.
15

05

AGNIESZKA KRUK  

SCENARZYSTKA, SCRIPT COACH, EDUKATORKA

Blisko trzydzieści lat pracy w branży audiowizualnej, ukończone studia literaturoznawcze i scenariopisarskie, międzynarodowe doświadczenie akademickie oraz stworzenie autorskiej I2D2 Script Development Method sprawiają, że jest jedną z najbardziej skutecznych i cenionych na rynku specjalistek od rozwoju scenariusza. Stworzyła i przez sześć lat organizowała festiwal Script Fiesta. Niezależna ekspertka Creative Europe MEDIA, Eurimages oraz polskich funduszy filmowych. Członkini zarządu Gildii Scenarzystów Polskich. Założycielka StoryLab.pro. Związana z konkursem “Wyobraź Sobie” od pierwszej edycji.

FINALIŚCI KONKURSU WYOBRAŹ SOBIE 2023

a_kws_1

01

FILIP ZAŁUSKA

I MIEJSCE // NAGRODA SPECJALNA - STYPENDIUM FUNDACJI RODZINY STARAKÓW
TREATMENT "STREFA" 

Strażniczka graniczna-Maria, patrolując granicę nieumyślnie powoduje śmierć uchodźcy. Aby odciąć się od tragicznych wydarzeń,  decyduje się wyjechać do egipskiego kurortu. Jednak przeszłość w zaskakujący sposób powraca i prowadzi Marię do ryzykownej życiowej próby.

a_kws_2

02

KAROLINA KWAŚNIK

II MIEJSCE
TREATMENT "DODAJ MI SKRZYDEŁ"

Nierysująca od śmierci babci Lena postanawia wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym. Niestety koleżanka z innej klasy, Ala, kradnie jej teczkę z pracami, dzięki czemu sama zdobywa Złoty Pędzel. Nie wie jednak, że w ramach nagrody będzie musiała namalować mural, co zmusi ją do zaproponowania współpracy Lenie.

a_kws_3

03

EWA MAŁECKI

III MIEJSCE
TREATMENT "F31"

Siedemnastoletnia wirtuozka skrzypiec na skutek nagłej śmierci ojca, powraca po czternastu latach z Anglii na polską prowincję do matki, by rozwikłać rodzinną tajemnicę. Okazuje się, że nie jest mile widzianym gościem i musi stawić czoła własnej matce i chorobie, która nią zawładnęła.

a_kws_5

04

ZBIGNIEW DĄBROWSKI

NAGRODA DYREKTORA POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ
TREATMENT "LEICA 43"

Podczas prowadzonych współcześnie prac budowlanych znaleziono aparat fotograficzny – Leica z naświetloną kliszą. Wywołany film okazał się reportażem z powstania w getcie warszawskim. Pierwsze zdjęcia robione są przez Niemca, kolejne przez żydowskiego powstańca. Młoda dziennikarka Ania, która była świadkiem tego zdarzenia postanawia  przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, by prześledzić losy i odnaleźć autorów zdjęć. Pomimo zacierania śladów, ukrywania informacji, antysemickiej atmosfery w tle oraz  szeregu dziwnych i niewytłumaczalnych zdarzeń, udaje się Ani odkryć tajemnicę, która połączyła losy niemieckiego oficera i żydowskiego powstańca.

a_kws_4

05

JULITA OLSZEWSKA

WYRÓŻNIENIE STORYLAB.PRO // NAGRODA SPECJALNA - STYPENDIUM FUNDACJI RODZINY STARAKÓW
TREATMENT "POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA"

W dniu zaręczyn Sary niespodziewanie wracają jej rodzice z więzienia. Sara nie chce, by ktokolwiek poznał prawdę o ich przestępczej przeszłości, która nie pasuje do jej idealnego życia. Chce, aby rodzice zmienili się i odpokutowali swoje błędy i lata nieobecności, ale czy zdeklarowani przestępcy są w stanie żyć bez adrenaliny? Czy Sara naprawdę różni się od nich tak bardzo, jak sądzi?

FINALIŚCI KONKURSU WYOBRAŹ SOBIE 2022

10

01

PIOTR HADYNA

I MIEJSCE // NAGRODA SPECJALNA - STYPENDIUM FUNDACJI RODZINY STARAKÓW
TREATMENT "TAJSA"

Oświęcim, 1981. Nastoletni, romski hokeista dostaje powołanie do kadry narodowej. Aby spełnić marzenie zagrania w biało-czerwonych barwach, musi wsypać brata, który jest podejrzany o morderstwo dyrektora sportowego klubu. W obliczu narastających napięć w mieście odpowie sobie na pytanie, kim jest – Polakiem, Romem czy wiecznie kimś pomiędzy?

11

02

NATALIA OSSOWSKA

II MIEJSCE 
TREATMENT "MAMUNA"

Inga, świeżo upieczona matka, która nie radzi sobie z nową rolą, wyjeżdża z mężem i wiecznie płaczącą, dwumiesięczną Hanią na Mazury, żeby odpocząć. Ich spokój burzy jednak spotkanie z tajemniczą, starszą kobietą, po którym zachowanie Hani drastycznie się zmienia. Początkowo Inga podejrzewa, że Hania jest chora, ale kiedy poznaje dawny słowiański mit o podmieniającym potomstwo demonie, zaczyna wierzyć, że dziecko, z którym mieszkają pod jednym dachem, wcale nie jest ich. Żeby odzyskać Hanię, Inga musi przekroczyć nie tylko granice racjonalności, ale i własne – inaczej już nigdy nie zobaczy córki.

12

03

MAGDALENA WLEKLIK

III MIEJSCE 
TREATMENT "KRÓLOWA GARÓW"

Wyższe sfery kołtuńskiej Warszawy w końcówce 19. wieku. Skandalizująca Lucyna zrzuca gorset i spełnia marzenie. Pisze pierwszą polską książkę kucharską. Co to znaczy gotować po polsku? Nikt jeszcze nie wie. Lucyna to odkrywa i zapisuje. To, co zapisane, pozostanie dla potomnych na wieki – jak Biblia. Zostaje najpoczytniejszą polską autorką wszech czasów. O czym u nas nie marzył Mickiewicz, to zdobyła pani Ćwierczakiewicz. Polska historia nie musi spływać krwią bohaterów. Może być smaczna, pachnąca, seksowna. Rewolucja zaczyna się w kuchni!

13

04

MACIEJ ZAKLICZYŃSKI 

INAGRODA DYREKTORA POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ
TREATMENT "LUDOLFINA"

Wybitnie uzdolniony matematycznie, głuchy chłopiec zakochuje się od pierwszego wejrzenia w przydrożnej prostytutce. Balansując między buntem przeciw ojcu i lojalnością wobec dziadka, postanawia bronić swoich uczuć w geometrycznej przestrzeni wypełnionej ciszą, w której miłość nikogo nie wyklucza i jak ludolfina, dąży do nieskończoności.

14

05

KUBA GRYŻEWSKI

WYRÓŻNIENIE STORYLAB.PRO
TREATMENT "MIŁEGO ŻYCIA"

Lato we współczesnej Warszawie. Tomek, 30-letni przewodnik turystyczny, pod nieobecność rodziców, musi zaopiekować się swoim dziadkiem Henrykiem – zgorzkniałym i chorującym na demencję aktorem na emeryturze. Męczący obowiązek przeradza się jednak we wspólną wędrówkę po nieznanych zakamarkach tak miasta, jak i pamięci. Dzięki temu między Tomkiem i Henrykiem rodzi się więź, jakiej nigdy nie mieli – to pozwala im zmienić swoje spojrzenie na życie, miłość i śmierć.

FAQ

01JAK MOŻNA ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU?

Do Konkursu Wyobraź Sobie można zgłosić się wyłącznie za pośrednictwem formularza na oficjalnej stronie internetowej – aplikując przez formularz. Każda zgłaszająca się osoba musi zaakceptować regulamin Konkursu i politykę prywatności. Bez tych dwóch zgód nie ma możliwości wzięcia udziału w Konkursie.

02CZYM JEST TREATMENT?

Jest to opis filmu zawierający zapis przebiegu fabuły, akcji filmu. Treatment powinien być napisany w sposób zrozumiały, powinien oddać sedno historii i zarysować dobrze całą historię. Ważnym jest, by w takim dokumencie opisać bohaterów, przedstawić ich sylwetki, osobowość i ukazać ich charakter. Należy pokazać ich w kontekście historii oraz relacji z pozostałym bohaterami przyszłego filmu. To co jest bardzo ważne, to by pokazać postacie w historii. Ich dylematy, decyzje, rozterki, motywacje. Ukazać w pełni sytuacje, z którymi zmagają się dani bohaterowie. Treatment jest początkiem drogi do rozbudowanego scenariusza. Na około 10-15 stronach trzeba nakreślić przesłanie filmu, zainteresować nim producentów, reżyserów, scenarzystów by uwierzyli w historię.

03JAK POWINIEN BYĆ PRZYGOTOWANY TREATMENT?

Treatment powinien zawierać wyczerpujący zapis przebiegu fabuły, akcji filmu.
Wymogi formalne odnośnie formatowania dokumentu:
Marginesy dokumentu powinny wynosić kolejno: górny – 2,5 cm, dolny – 2,5 cm, lewy – 2,5 cm, prawy – 2,5 cm.
Interlinia: 1,5.
Font: Times New Roman, 12 pkt, kolor: czarny
Liczba znaków na stronie (ze spacjami) ok.2000 – nie mniej niż 1700 i nie więcej niż 3000 znaków ze spacjami na stronę.

Wzór formatowania dokumentu dostępny jest pod tym linkiem.
Treatment nadesłany przez formularz powinien być zapisany w pliku PDF.

04CZY BIORĄC UDZIAŁ W KONKURSIE PRZEKAZUJĘ PRAWA AUTORSKIE ORGANIZATOROM?

Prawa autorskie do pomysłu filmowego zgłaszanego w ramach Konkursu Wyobraź Sobie pozostają po stronie autora pomysłu. Organizator Konkursu nie nabywa praw do pomysłów. Celem Konkursu jest nagrodzenie najlepszych pomysłów na filmy, jak również stworzenie możliwości rozwoju historii oraz danie możliwości połączenia się pomysłodawców z producentami z Polskiej Gildii Producentów.

05CO MOŻNA WYGRAĆ W KONKURSIE?

Konkurs Wyobraź Sobie przewiduje wyłonienie finalistek i/lub finalistów (7-12 pomysłów), którzy będą zaproszeni do wzięcia udziału w weekendzie warsztatowym. Podczas weekendu warsztatowego finalistki i/lub finaliści będą mieć możliwość rozwinięcia projektu ze wsparciem mentorskim uznanych filmowców i twórców oraz zaprezentowania pomysłu przed producentami Polskiej Gildii Producentów.
Dodatkowo wszyscy finaliści zaproszeni zostaną na galę finałową, w czasie której zostaną ogłoszeni laureaci konkursu. Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne za zajęcie trzech pierwszych miejsc: I miejsce – 20.000 zł (brutto), II miejsce – 15.000 zł (brutto), III – 10.000 zł (brutto).

06CZY MOŻNA WZIĄĆ UDZIAŁ W WEEKENDZIE WARSZTATOWY NIE BĘDĄC FINALISTĄ?

Weekend warsztatowy jest formą nagrody dla autorów pomysłów wybranych przez Kapitułę Konkursu. Jest to zamknięte wydarzenie.

07CO DZIEJE SIĘ Z POMYSŁAMI NA FILMY PO ZAKOŃCZENIU KONKURSU?

Wszystkie pomysły na filmy umieszczone zostaną na specjalnej chmurze, do której dostęp będą mieli wszyscy członkowie Polskiej Gildii Producentów. Każda praca będzie oznaczona imieniem i nazwiskiem autora, danymi kontaktowymi oraz informacją o prawach autorskich. Producenci zrzeszeni w ramach Polskiej Gildii Producentów będą mogli zapoznać się z każdym z pomysłów. Jeżeli zainteresuje ich któryś z pomysłów, będą mogli skontaktować się z autorem. Organizatorzy Konkursu Wyobraź Sobie tworzą platformę dla pomysłodawców oraz producentów filmowych, aby ułatwić nawiązanie współpracy, ale nie są oni stroną w ewentualnym procesie zakupu praw do pomysłów.

08CO JEŚLI ZOSTANĘ WYBRAN_ FINALIST_Ą A Z POWODÓW NIEZALEŻNYCH NIE BĘDĘ MOGŁ_ WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?

Warsztaty dla finalistów to niezwykła okazja by spotkać się i na żywo porozmawiać z Kapitułą, Jury i gośćmi weekendu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że może pojawić się potrzeba uczestnictwa w Warsztatach online. Jako organizatorzy zobowiązujemy się do zapewnienie możliwości zdalnego uczestnictwa w warsztatach, zajęciach i prezentacjach.

09

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WEEKEND WARSZTATOWY ORAZ GALA? CZY FINALIŚCI KONKURSU BĘDĄ MIELI ZAPEWNIONY NOCLEG ORAZ TRANSPORT?

Weekend warsztatowy oraz Gala Finałowa odbędą się we Dworze w Oborach. To wyjątkowe miejsce pod Warszawą, w Konstancinie-Jeziorna, które powstało XVII wieku. Od drugiej połowy XX do początku XXI wieku mieścił się tu Dom Pracy Twórczej Związku Literatów Polskich Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiego Pen Clubu. W 2020 r. Fundacja Rodziny Staraków postanowiła tchnąć nowe życie w to miejsce. W nawiązaniu do jego artystycznej i filmowej tradycji, Dwór w Oborach w czerwcu 2022 r. stanie się domem dla dwudniowego weekendu Konkursu Wyobraź Sobie.
Wszyscy finaliści będą mieli możliwość skorzystania z noclegu zapewnionego przez organizatorów oraz będą mogli rozliczyć koszty transportu zgodnie z Regulaminem Konkursu.

10GDZIE I KIEDY BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ BILETY NA GALĘ FINAŁOWĄ KONKURSU WYOBRAŹ SOBIE?

Gala Finałowa Konkursu będzie miała charakter w pełni zamknięty. Nie przewidujemy możliwości zakupu biletu wstępu. Planujemy realizację live z wydarzenia. Zachęcamy do śledzenia nas w naszych social mediach. Będziemy na bieżąco informować o wydarzeniach wokół Konkursu.

11KTO JEST ORGANIZATOREM KONKURSU?

Organizatorem Konkursu jest dom produkcyjny Watchout Studio Sp. z o.o. Patronat honorowy nad wydarzeniem ma Fundacja Rodziny Staraków oraz Polska Gildia Producentów.

12CO JEŚLI ZGŁOSZONY PROJEKT W KONKURSIE ZOSTANIE ZAKUPIONY w trakcie trwania konkursu W CELU REALIZACJI FILMU NA JEGO PODSTAWIE?

Konkurs Wyobraź Sobie to inicjatywa, której celem jest nie tylko wyłonienie najlepszych prac i ich nagrodzenie, ale również stworzenie platformy do nawiązywania biznesowych kontaktów z producentami z Polskiej Gildii Producentów. Zależy nam by zgłoszone prace i ich autorzy mogli zrealizować swoje filmy, dlatego też zależy nam by zgłaszane prace były w pełni własnością ich autorów. Jeżeli zgłoszony projekt zostanie zakupiony w celu realizacji na jego podstawie filmu, przed Weekendem Warsztatowym, to będzie on wycofany z Konkursu. Autor takiej pracy jest zobowiązany do niezwłocznego powiadomienia Organizatorów Konkursu o sprzedaży praw bądź licencji.

13W JAKIM JĘZYKU BĘDĄ PROWADZONE WARSZTATY I SPOTKANIA W RAMACH WEEKENDU WARSZTATOWEGO?

Zgodnie z Regulaminem prace nadesłane w ramach Konkursu muszą być napisane w języku polskim. Natomiast warsztaty i spotkania będę prowadzone, z zależności od prowadzących albo w języku polskim albo w języku angielskim. Organizatorzy zobowiązują się do zapewnienia tłumacza symultanicznego na wyraźne życzenie finalisty.

REGULAMIN

01

REGULAMIN Konkursu na Pomysł Filmowy

„Wyobraź sobie”

edycja 2024

 POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Niniejszy regulamin („Regulamin”) określa zasady uczestnictwa w Konkursie na Pomysł Filmowy „Wyobraź sobie” (zwanym dalej w treści Regulaminu „Konkursem”).

 2. Konkurs rozpocznie się w dniu 06.01.2024 i zakończy galą finałową w dniu 15.06.2024 podanym w harmonogramie Konkursu zamieszczonym na Stronie Konkursowej.

 3. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są od dnia 06.01.2024 do dnia 16.02.2024 do godz. 23.59

 4. Konkurs nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym, w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U.z 2023 poz. 227).

 5. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne i nieodpłatne.

 6. Na potrzeby niniejszego Regulaminu przyjmuje się następujące definicje:

  1. Treatment– rozumiany zgodnie z definicją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (Programy-Operacyjne-PISF-2021_wersja_opublikowana.pdf): pełny zapis przebiegu fabuły pisany w czasie teraźniejszym. Proporcjonalny, tzn. poświęcającym tyle samo miejsca wszystkim aktom filmu. Opowieść używająca ekranowego, a więc pokazanego przez to „co się dzieje” rozwoju narracji. Konstrukcja opowieści powinna być jasna i zrozumiała. Ma wyjaśnić postępowania postaci przyszłego filmu, rozwój ich osobowości, motywacje do podejmowania konkretnych działań, relacje z otoczeniem. Powinien zawierać opisy scen pozwalające na zrozumienie biegu konstrukcji opowieści. Postacie filmu wyraźnie powinny być zarysowane w działaniu. Treatment powinien dookreślać przesłanie filmu – nie deklaracje publicystyczne, tylko to, co przekazuje ekran. Należy wyjaśnić po co, dlaczego i jak ma przyszły film przekonać do siebie widza.

  2. Log Line – 3-4 zdaniowe streszczenie treatmentu.

  3. Organizator – Watchout Studio Sp. z o.o. ul. Obserwatorów 7, 02-714 Warszawa, e-mail: hello@konkurswyobrazsobie.pl, NIP 525-24-16-197, numer KRS 0000295041.

  4. Partner – oznacza Stowarzyszenie „Polska Gildia Producentów”, ul. Piękna 24 /26A, 00-549 Warszawa, NIP: 7010891547.

  5. „Uczestnik” – oznacza osobę fizyczną posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, z wyłączeniem członków Jury, Kapituły i ich rodzin (krewny i powinowaty do drugiego stopnia). Uczestnikiem nie może być również członek organu Patronów, Organizatora, jak również członek ich najbliższej rodziny (krewni i powinowaci do drugiego stopnia). Z uczestnictwa w Konkursie wykluczeni są także osoby zatrudnione i współpracownicy Organizatora, Patronów, członków Jury i Kapituły. Przez współpracowników rozumie się osoby będące w relacji na podstawie umów zlecenia lub współpracy (B2B) zawartych na czas nieokreślony.

  6. Zespół – od dwóch do trzech Uczestników będących współtwórcami Treatmentu;

  7. Strona Konkursu – strona www pod adresem KONKURS – Konkurs Wyobraź Sobie (konkurswyobrazsobie.pl), która zawiera wszelkie informacje o Konkursie, poprzez którą Uczestnik może wziąć udział w Konkursie oraz jest informowany o przebiegu Konkursu. Zasady Konkursu oraz jego przebieg opisany jest w niniejszym Regulaminie, Polityce Prywatności oraz na Stronie Konkursu. Żadne inne informacje, w tym w szczególności telefoniczne nie są wiążące;

  8. Dokument – oznacza Regulamin, Politykę Prywatności, zgodę na rozpowszechnianie wizerunku;

  9. Umowa licencyjna – umowa, na mocy której Uczestnik lub Zespół udziela Organizatorowi licencji zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu; Umowa licencyjna nie uprawnia ani Organizatora ani jakiejkolwiek osoby trzeciej do wykorzystania Treatmentu do opracowania na jego podstawie scenariusza lub użycia do tworzenia utworu opartego o taki scenariusz.

  10. Jury – gremium powołane do dokonania wyboru trzech najlepszych Treatmentówi przyznania I, II i III miejsca w Konkursie, składające się z 5 osób wybieranych przez Kapitułę spośród dziesięciu osób zgłoszonych przez Organizatora i Kapitułę. Skład Jury Konkursu Wyobraź Sobie 2024 będzie podany na stronie www.konkurswyobrazsobie.pl; Członkowie Jury są niezależni w swoich ocenach.

  11. Kapituła – gremium powołane do oceny merytorycznej Zgłoszeń składające się z 5 osób wybranych przez Organizatora. Skład Kapituły Konkursu Wyobraź Sobie 2024 będzie podany na stronie www.konkurswyobrazsobie.pl. Członkowie Kapituły są niezależni w swoich ocenach.

  12. Reader – członek gremium powołanego przez Organizatora do weryfikacji warunków formalnych Zgłoszenia i Treatmentu w ramach Etapu I.

  13. Ekspert – członek gremium powołanego przez Organizatora wstępnie oceniającego wartość Treatmentu w ramach Etapu II.

  14. Finalista – Uczestnik lub Zespół, którego Treatment został zakwalifikowany do Etapu III.

  15. Zgłoszenie – oznacza wypełnienie wszystkich wymaganych pól informacyjnych i prawidłowe przesłanie tych informacji wraz z Treatmentem poprzez Stronę Konkursu;

  16. Warsztat Weekendowy – zamknięte spotkanie Finalistów z uznanymi filmowcami i twórcami połączone zcyklem warsztatów, podczas którego będzie można rozwinąć projekt, zaprezentować się przed producentami Polskiej Gildii Producentów; opis i harmonogram zawarty jest na Stronie Konkursu WARSZTATY – Konkurs Wyobraź Sobie (konkurswyobrazsobie.pl).

 • 2 KONKURS

 1. Celem Konkursu jest wyłonienie trzech najlepszych z prawidłowo przesłanych do oceny Treatmentów do pełnometrażowego filmu fabularnego napisanych przez Uczestnika lub Zespół i przyznanie Nagród.

 2. Ocenie podlega jedynie Treatment; Log Line nie podlega ocenie na żadnym etapie Konkursu.

 3. Konkurs składa się z czterech etapów.

  • -Etap I – sprawdzenie warunków formalnych Zgłoszenia oraz przesłanego Treatmentu;

  • – Etap II – wybór nie więcej niż 35 najlepszych Treatmentów;

  • – Etap III – wybór nie więcej niż 12 finałowych Treatmentów;

  • – Etap IV – praca nad treatmentem z konsultantami Story.Lab.pro

  • – Etap V – przyznanie I, II i III miejsca.

 4. Wyniki każdego z etapów są ostateczne, co oznacza, że odwołanie Uczestnikowi lub Zespołowi nie przysługuje.

 5. Organizator nie udziela informacji o wystawionych ocenach, opiniach i przyznanych Treatmentowi punktów na żadnym etapie Konkursu.

 6. Wyniki każdego etapu przekazywane są mailowo do każdego Uczestnika lub Zespołu.

 • 3 Warunki formalne udziału w Konkursie

 1. W ramach dokonywanego zgłoszenia Uczestnik lub Zespół może zgłosić maksymalnie dwa Treatmenty.

 2. Uczestnik nie może zgłosić ponownie treatmentów, które zgłosił w I lub II edycji Konkursu Wyobraź Sobie, tj. o podobnej fabule, charakterze postaci, itp.

 3. Uczestnik lub Zespół musi spełnić niżej wskazane warunki formalne udziału w Konkursie:

  1. warunki udziału w Konkursie:

   1. zarejestrowanie się na Stronie Konkursu;

   2. podanie prawdziwych i pełnych wymaganych danych wszystkich Twórców;

 1. wysłanie Treatmentu oraz Log Line do pełnometrażowego filmu fabularnego poprzez Stronę Konkursu w terminie do dnia 16.02.2024 r.do godz.23:59;

 2. zawarcie Umowy Licencyjnej

 1. Warunki Treatmentu:

  1. napisany do pełnometrażowego filmu fabularnego;

  2. napisany w języku polskim;

 • w formacie .pdf;

 1. składający się z 10-15 stron nie licząc strony tytułowej,

 2. imię i nazwisko Uczestnika lub Zespołu ma znaleźć się tylko na pierwszej stronie Treatmentu,

 3. znaków na stronie (ze spacjami) ok.2000 – nie mniej niż 1700 i nie więcej niż 3000 znaków ze spacjami na stronę.

 4. margines 2,5 cm, dolny – 2,5 cm, lewy – 2,5 cm, prawy – 2,5 cm; interlinia: 1,5
 
 1. Font preferowany: Times New Roman, 12 pkt, kolor: czarny

 2. zgodny z formatem /formatką dostępną w Stronie Konkursu;

 3. stanowi utwór, którego twórcą jest Uczestnik lub Zespół;

 • Uczestnikowi lub Zespołowi przysługują w całości prawa autorskie zarówno osobiste jak i majątkowe do całości Treatmentu i Log Line;

 • wolny od wad prawnych oraz wszelkich obciążeń;

 • nie narusza praw lub dóbr osób trzecich, w tym Uczestnik lub Zespół dysponuje wszelkimi zgodami na użycie wizerunku lub postaci w przypadku czerpania z prawdziwych wydarzeń lub postaci;

§4 ZASADY SKŁADANIA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

 1. Uczestnik lub Zespół rejestruje się poprzez Stronę Konkursu.

 2. Do rejestracji służy formularz.

 3. W toku rejestracji Uczestnik lub członkowie Zespołu podają swoje dane osobowe i inne wymagane informacje, potwierdzają zapoznanie się z Dokumentami i ich akceptację, wypełniają wszelkie pola oznaczone gwiazdką (*) oraz załączają Treatment. Dane osobowe niezbędne są do zawarcia Umowy licencyjnej, w tym oznaczenia stron tej umowy.

 4. Przesyłając Treatment Uczestnik lub członek Zespołu zobowiązuje się do zaznaczenia pola potwierdzającego zawarcie Umowy Licencyjnej. Bez takiego potwierdzenia Uczestnik lub Zespół nie może wziąć udziału w Konkursie.

 5. Po zarejestrowaniu się Zespołu do każdego z jego członków zostanie wysłana wiadomość elektroniczna na podane adresy poczty elektronicznej każdego z członków Zespołu z prośbą o potwierdzenie:1. zgodności danych osobowych, 2. zapoznania się z treścią Dokumentów, 3.warunków Umowy Licencyjnej. Potwierdzenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, polega na odesłaniu na adres elektroniczny Organizatora hello@konkurswyobrazsobie.pl wiadomości zawierającej słowo „potwierdzam”. Jeśli chociażby jeden członek Zespołu nie potwierdzi 1. zgodności danych osobowych, 2. zapoznania się z treścią Dokumentów, 3. warunków Umowy Licencyjnej Zespół zostanie wykluczony z udziału w Konkursie.

 6. Uczestnik lub członek Zespołu może zapisać się do Newslettera. Zapisując się do Newslettera Uczestnik lub członek Zespołu wyraża zgodę na przetwarzanie jego adresu poczty elektronicznej w celu otrzymywania informacji. Zgoda może być w każdym czasie cofnięta.

 7. Uczestnictwa w Konkursie, jak i praw i obowiązków z nim związanych, w tym także prawa do nagrody w Konkursie, nie można zbywać, ani w inny sposób przenosić na inne osoby.

 8. Niespełnienie przez Uczestnika lub Zespołu któregokolwiek z warunków uczestnictwa w Konkursie wskazanych w Regulaminie lub jego załącznikach, skutkować będzie wykluczeniem takiego Uczestnika lub Zespołu z dalszego udziału w Konkursie, na dowolnym jego etapie i pozbawieniem prawa do uzyskania nagrody.

 9. Zgłoszenie do Konkursu przez Uczestnika lub członka Zespołu jest dobrowolne i nieodpłatne.

§5PRZEBIEG KONKURSU

 1. Konkurs składa się z pięciu etapów:

  1. Etap I – sprawdzenie warunków formalnych Zgłoszenia oraz przesłanego Treatmentu;

  2. Etap II – ocena Treatmentów i wskazanie nie więcej niż 35 Treatmentów o przyznanej najwyższej ilości punktów;

  3. Etap III – wybór nie więcej niż 12 finałowych Treatmentów;

  4. Etap IV – praca nad treatmentem z konsultantami Story.Lab.pro;

  5. Etap V – przyznanie I, II i III miejsca, przyznanie nagród

 1. Zgłoszenie lub Treatment zawierające braki formalne (w tym podobieństwo do uprzednio zgłoszonego Treatmentu) podlega odrzuceniu, bez wzywania do ich uzupełnienia, o czym Uczestnik lub Zespół zostaną poinformowani na adres poczty elektronicznej, wskazany w Zgłoszeniu.

 2. Ocenie w Etapie I podlega spełnienie warunków formalnych przez Uczestnika lub Zespół. Oceny dokonują Readerzy.

 3. Zgłoszenia wraz z Treatmentami, które spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane Ekspertom do oceny merytorycznej w ramach Etapu II w formie zanonimizowanej tj. każdy Treatment zostaje opatrzony numerem i nie będzie zawierał danych osobowych Uczestnika bądź członka Zespołu.

 4. Ocenie w Etapie II podlegają następujące elementy, które oceniane są w skali od 0 do 5 punktów:

  1. Pomysł (Na ile oryginalny jest pomysł, także na tle pozostałych zgłoszeń? Czy historia zawiera elementy, które mogą _być skutecznie wykorzystane w promocji?

  2. Postacie (Postać _główna/grupa postaci budzi zainteresowanie. Postać _główna/grupa postaci ma jasno określony cel i motywację.)

  3. Fabuła – (Wyraźna struktura – jasno określone konflikty/przeciwności, wyraźnie postawione pytanie dramaturgiczne, zaplanowana kulminacja, która niesie przesłanie. Na ile fabuła spełnia oczekiwania gatunku pod kątem schematu i potencjalnych emocji?)

  4. Zapis historii – (Poprawność językowa (formatowanie nie podlega ocenie!) Styl – wartki, wiarygodny, na ile oddaje zakładany gatunek?

  5. Ocena potencjału – (ocena ekspercka potencjału kinowego lub/i artystycznego danego pomysłu filmowego)

 1. O zakwalifikowaniu do Etapu III decyduje suma punktów przyznanych przez Ekspertów. Eksperci podejmują decyzję o zakwalifikowaniu więcej niż 35 Treatmentów, jeśli okaże się, że więcej Treatmentów niż jeden otrzymało ocenę tożsamą z oceną ostatniego Treatmentu kwalifikującego się do Etapu III. Decyzja Ekspertów jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

 2. Ocenie w Etapie III podlegają wartości artystyczne Treatmentu.

 3. O zakwalifikowaniu do Etapu IV decyduje głosowanie członków Kapituły. Decyzja Kapituły jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

 4. Decyzja Jury o przyznaniu I, II, III miejsca jest uznaniowa i zapada w wyniku głosowania. Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

 5. Decyzje Kapituły i Jury zapadają większością co najmniej 3/5 głosów jej składu.

 6. Nad prawidłowością formalnego przebiegu Konkursu czuwa Adwokat wyznaczony przez Organizatora.

 7. Harmonogram rozpoczęcia i zakończenia każdego z Etapów dostanie podany w Stronie Konkursu w zakładce NEWSY – Konkurs Wyobraź Sobie (konkurswyobrazsobie.pl)

§6 NAGRODY

 1. Fundatorem nagród w Konkursie jest Organizator.

 2. Nagrodami w Konkursie są:

  1. za zajęcie I miejsca – pieniądze w kwocie 20.000,00 zł brutto (dwadzieścia tysięcy złotych);

  2. za zajęcie II miejsca – pieniądze w kwocie 15.000,00 zł brutto (piętnaście tysięcy złotych);

  3. za zajęcie III miejsca – pieniądze w kwocie 10.000,00 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych);

 3. Przed wypłaceniem nagród Organizator jako płatnik pobierze od każdej z osób nagrodzonych i odprowadzi na rachunek właściwego urzędu skarbowego należny podatek od wygranej, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Nagroda przyznana Zespołowi dzielona jest równo na każdego członka zespołu, tak aby można wyliczyć należny podatek.

 4. Nagrody zostaną wypłacone na podane przez Finalistów rachunki bankowe.

 5. Każdy Finalista, jest zaproszony do wzięcia udziału w Gali Konkursu wraz z jedną osobą towarzyszącą, czyli uroczystym wręczeniu Nagród.

 6. Każdy Finalista może wziąć udział w Warsztatach Weekendowych.

 7. Organizator zapewni na własny koszt pobyt Finalistów w wybranym przez Organizatora hotelu w Warszawie lub Konstancinie-Jeziorna w dniach od 14.06.2024 do 16.06.2024do godziny 11:00 obejmujący nocleg oraz wyżywienie.

 8. Finaliście zwracany jest koszt dojazdu i powrotu do miejsca zamieszkania poprzez zwrot równowartości ceny biletu kolejowego 2 klasy PKP TLK lub InterCity (z wyłączeniem Express InterCity Premium), niezależnie od wybranego środka transportu.

§6 Naruszenie Regulaminu

1.  Naruszenie postanowień Regulaminu przez Uczestnika lub Zespół może skutkować wykluczeniem z udziału w Konkursie. Decyzję w tej sprawie Organizator podejmie w porozumieniu z Kapitułą.

 1. O decyzji Organizatora Uczestnik lub Zespół zostanie powiadomiony na adres poczty elektronicznej podany w Zgłoszeniu. Uczestnik lub Zespół mogą zgłosić umotywowane zarzuty do decyzji Organizatora w terminie 3 dni od jej wpływu na serwer pocztowy obsługujący adres poczty elektronicznej podany w Zgłoszeniu. Organizator ustosunkuje się do zarzutów w terminie 3 dni i prześle ostateczną decyzję. Od decyzji ostatecznej Organizatora odwołanie nie przysługuje.

 2. Naruszenie przez Uczestnika lub Zespół następujących postanowień Regulaminu skutkuje niezwłocznym wykluczeniem z udziału w Konkursie lub odebraniem Nagrody:

 3. § 3 ust. 2 lit. a pkt ii., v;

 4. § 3 ust. 2 lit. b pkt x.-xiv.

 5. W przypadku ustalenia przez Organizatora, że Treatment narusza obowiązujące przepisy prawa, w tym prawa osób trzecich Organizator:

 6. a) wyklucza Uczestnika lub Zespół z udziału w Konkursie;

 7. b) podejmuje decyzję o odebraniu Nagrody.

Przepis § 6 ust. 2 stosuje się odpowiednio.

 1. Uczestnik lub Zespół, któremu odebrano Nagrodę jest obowiązany zwrócić Nagrodę wraz z poniesionymi przez Organizatora kosztami na wezwanie Organizatora.

§7 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 1. Wszystkie dane osobowe są zbierane, przetwarzane i udostępniane na zasadach zgodnych z obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej prawem oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).

 2. Administratorem danych osobowych przetwarzanych podczas realizacji Konkursu jest Organizator.

 3. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych w osobie Adama Baworowskiego. Żądania w zakresie przetwarzania danych osobowych należy zgłaszać na adres e-mail: adam@baworowski.pl lub na adres pocztowy Administratora z dopiskiem IOD.

 4. W ramach Konkursu zbiera się następujące dane osobowe:

  1. imię i nazwisko;

  2. adres poczty elektronicznej i IP oraz numer telefonu

  3. nr PESEL

  4. adres zamieszkania

  5. nr rachunku bankowego (dotyczy Finalistów)

 5. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji Konkursu, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO –niezbędność do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy oraz po zawarciu umowy jej wykonywanie w celu określenia stron Umowy Licencyjnej oraz określenia Uczestnika lub członka Zespołu, art. 6 ust. 1 lit. f) – prawnie uzasadnione interesy realizowane przez Organizatora w postaci utrzymywania kontaktu i wymiany informacji, w celu zapobieżenia oszustwu, zapewnieniu bezpieczeństwa sieci i informacji w ramach systemów informatycznych  oraz obronie przed roszczeniami, art. 6 ust. 1 lit c) – przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze – rozliczanie podatków.

 6. Dane osobowe nie są przekazywane do państw trzecich oraz nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

 7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże jest niezbędne do udziału w Konkursie i zawarcia Umowy Licencyjnej, a ich niepodanie uniemożliwi udział w Konkursie.

 8. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia Konkursu lub wygaśnięcia roszczeń.

 9. Dane osobowe mogą zostać przekazane do podmiotów świadczących na rzecz Organizatora obsługę informatyczną, księgową, prawną, doradczą tylko w celu realizacji celów Konkursu na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych, tam, gdzie jest to wymagane. Formularz obsługiwany jest przez forms.app – app GDPR compliant? | Help Center.

 • Dane osobowe Uczestników (w tym członków Zespołów) w zakresie imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej i nr telefonu zostaną udostępnione Partnerowi w celu nawiązania i utrzymywania kontaktu pomiędzy Partnerem a Uczestnikiem.

 • Powiadamia się o prawie do żądania od Organizatora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych, o prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 • 8 ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

W ramach uczestniczenia w Konkursie Uczestnik udziela Organizatorowi i Partnerowi nieodwołalnej zgody na wykorzystanie i rozpowszechnianie jego wizerunku, postaci, głosu, danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz podobizny utrwalonych w czasie lub w związku z realizacją Konkursu lub w czasie dokumentalnego zapisu przebiegu Konkursu (w tym jego uroczystej gali rozdania nagród), w tym wszelkiej dokumentacji fotograficznej i wizualnej, we wszelkich formach i na wszelkich nośnikach, w szczególności ujęć w postaci fotosów, afiszy, zdjęć w prasie, w wydawnictwach, filmach o charakterze dokumentalnym czy archiwalnym, w prasie, na wszystkich polach eksploatacji istniejących w chwili zawarcia niniejszej Umowy, w szczególności na polach eksploatacji wskazanych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku  O prawie autorskim i prawach pokrewnych. Niniejsza zgoda jest nieodpłatna tj. Uczestnikowi nie przysługuje żadne wynagrodzenie za wykorzystanie jego/jej wizerunku przez Organizatora.

§9POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Regulamin jest wiążący dla Organizatora i Uczestnika lub Zespołu i obowiązuje od dnia 09.01.2023 r.

 2. Uczestnik lub Zespół przez zarejestrowanie się na Stronie Konkursu wyraża zgodę na postanowienia niniejszego Regulaminu.

 3. Organizator nie udziela informacji telefonicznie; do kontaktu w sprawach Konkursu przeznaczony jest adres poczty elektronicznej hello@konkurswyobrazsobie.pl na który można przesyłać wszelkie uwagi i zgłoszenia dotyczące naruszeń niniejszego Regulaminu.

 4. Opisy wydarzeń, do których odwołuje się Regulamin mogą się zmieniać.

 5. Poza postanowieniami zawartymi w Regulaminie, wiążące dla Uczestników będą także informacje dotyczące Konkursu zamieszczane na Stronie Konkursowej.

 6. Regulamin oraz wzór Umowy Licencyjnej udostępniają się nieodpłatnie na Stronie Konkursu.

 7. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminie stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i inne obowiązujące przepisy prawa.

 8. Integralną część Regulaminu stanowi załącznik nr 1 – wzór Umowy Licencyjnej.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

02

Administratorem Danych Osobowych (Administrator) jest Watchout Studio Sp. z o.o.

Obserwatorów 7, 02-714 Warszawa, e-mail: hello@konkurswyobrazsobie.pl, NIP 525-24-16-197.

edycja 2024

 1. Administratorem Danych Osobowych (Administrator) jest Watchout Studio Sp. z o.o. ul. Obserwatorów 7, 02-714 Warszawa, e-mail: hello@konkurswyobrazsobie.pl, NIP 525-24-16-197, KRS 0000295041.
 2. Poprzez wyświetlenie strony konkurswyobrazsobie.pl są przetwarzane dane przechowywane w cookies, a przy kontakcie poprzez formularz lub pocztę elektroniczną przetwarzany jest adres elektroniczny nadawcy, nr IP oraz ew. dane osobowe, które nadawca poda dobrowolnie w formularzu i treści wiadomości.
 3. Dane osobowe przetwarzane są w celu wymiany korespondencji drogą elektroniczną oraz czynności niezbędnych do zawarcia umowy – wzięcia udziału w Konkursie „Wyobraź sobie” Edycja 2024 zgodnie z jego Regulaminem oraz wykonanie umowy.
 4. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie:
  1. 6 ust.1 lit. b. RODO – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy (Regulamin, umowa licencyjna, zgoda na wykorzystanie wizerunku), której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy;
  2. 6 ust. 1 lit. f. RODO – uzasadniony interes Administratora – wymiana korespondencji drogą elektroniczną i utrzymywanie kontaktu, informowania o własnych usługach i usprawnienia dotarcia do tych informacji.
 5. Dane podawane są przez uczestników Konkursu dobrowolnie, jednak niepodanie tych danych uniemożliwi wymianę korespondencji, utrzymywanie kontaktu, zawarcie i wykonanie umowy, udział w Konkursie;
 6. Odbiorcami danych osobowych są lub mogą być: podmioty prowadzące hosting poczty elektronicznej i świadczące na rzecz Administratora usługi outsourcingu informatycznego oraz Partner wskazany w Regulaminie Konkursu;
 7. Dane są przetwarzane do czasu zakończenia Konkursu, a przechowywane są do upływu okresu przedawnienia roszczeń związanych z prowadzeniem Konkursu i przydzieleniem nagród w ramach Konkursu; po upływie tego okresu dane osobowe podlegają usunięciu, chyba że dalsze ich przechowywanie jest niezbędne dla ochrony praw lub dochodzenia roszczeń Organizatora.
 8. Ma Pani/Pan prawo żądać dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (z wyjątkiem czynności dotyczących tłumaczenia przysięgłego), a także o prawie do przenoszenia danych, jeśli jest to dopuszczone przepisami prawa.
 9. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie;
 • Informuje się o ryzyku związanym z zachowaniem poufności przy wykorzystaniu elektronicznych środków przekazu.

FORMULARZ

 1. stanowi część strony ZGŁOŚ SIĘ – Konkurs Wyobraż Sobie (konkurswyobrazsobie.pl);
 2. służy do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, zawarcie umowy (udział w Konkursie);
 3. pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia;

INFORMACJA COOKIES

 1. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) są to dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu Użytkownika i przeznaczone są do ułatwiania korzystania ze stron internetowych. Cookies zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na komputerze oraz nazwę ciasteczka i jego wartość. Informacje zawarte w danym pliku mogą być odczytane wyłącznie przez stronę, z której ten plik pochodzi.
 2. Pliki cookies są niezbędne do prawidłowego działania stron i wykorzystywane są do:
  1. dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika i wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego preferencji;
  2. zapamiętywania, czy Użytkownik wyraził zgodę na wyświetlanie na stronie internetowej wybranych treści,
 3. Stosowane są następujące pliki cookies: „sesyjne”(session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 4. Używane są następujące pliki cookies:
 1. sesyjne, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub zamknięcia przeglądarki internetowej;
 2. stałe, które pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach pliku albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

 1. Użytkownik może w każdym czasie zmienić ustawienia plików cookies zgodnie instrukcjami poszczególnych przeglądarek.
 2. Wyłączenie lub zmiana ustawień plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności stron internetowych.
 3. Strona wyposażona jest w następujące ciasteczka:
 1. PHPSESSID
 2. _ga
 3. _ga_M27T5DG6CJ
 4. cookielawinfo-checkbox-advertisement
 5. cookielawinfo-checkbox-analytics
 6. cookielawinfo-checkbox-functional
 7. cookielawinfo-checkbox-necessary
 8. cookielawinfo-checkbox-others
 9. cookielawinfo-checkbox-performance
 10. wp-settings-2
 11. wp-settings-time-2
 12. wp-wpml_current_language