01

Jedyna taka Nagroda w Polsce – Producent Roku 2021. Poznaj wyróżnienie specjalne nadawane przez Polską Gildię Producentów

W czasie gali finałowej Konkursu Wyobraź Sobie odbędzie się również uroczyste wręczenie Nagrody Specjalnej im. Piotra Woźniaka-Staraka dla Producenta Roku 2021. Jest to wyróżnienie nadawane przez Polską Gildię Producentów, która zrzesza producentów audiowizualnych tworzących kino artystyczne oraz komercyjne, zarówno filmy fabularne, dokumentalne, animowane jak również seriale. Każdy z członków Polskiej Gildii Producentów będzie mógł oddać głos na wybranego_ną przez siebie producenta_kę oraz tytuł filmowy jego/jej autorstwa, który miał premierę kinową na terenie Polski lub na platformach streamingowych w roku 2021. 

Tytuł Producenta Roku to wyraz uznania za odwagę, determinację i intuicję. Docenienie ciężkiej pracy producenta filmowego i chęć promowania najwyższych standardów pracy. Jest to wyjątkowa nagroda, ponieważ to koledzy i koleżanki wykonujący ten sam zawód, znający wyzwania i realia pracy producenta, wybierają zwycięzcę.

Inspiracją dla stworzenia tej nagrody był producent filmowy Piotr Woźniak-Starak, twórca nagradzanych wielokrotnie obrazów, takich jak: Bogowie, Sztuka Kochania, Ukryta Gra, założyciel domu produkcyjnego Watchout Studio. Piotr był producentem, który kochał swoją pracę i realnie wpływał na rozwój polskiego kina. Był dla wielu z nas wzorem i inspiracją do działania. By uczcić pamięć Piotra oraz  chcąc inspirować do działania na rzecz rozwoju polskiego kina, postanowiliśmy obok Konkursu na pomysły filmowe, stworzyć Nagrodę doceniającą producentów filmowych.  

01

NAGRODA SPECJALNA TO DOSTRZEŻENIE I DOCENIENIE PRACY TYCH, BEZ KTÓRYCH ŻADEN FILM NIE POWSTAŁ. PRODUCENCI FILMOWI TO POSTACIE KINA STOJĄCE CZĘSTO W CIENIU SWOICH PRODUKCJI. CHCEMY DOCENIĆ ICH ODWAGĘ, DETERMINACJĘ ORAZ INTUICJĘ. NAGRODZIĆ ZA NOWATORSTWO, PRZEBIJANIE SZKLANYCH SUFITÓW I POZYTYWNY WPŁYW NA BRANŻĘ FILMOWĄ.KAŻDEGO ROKU KAPITUŁA KONKURSU ORAZ POLSKA GILDIA PRODUCENTÓW UHONORUJE WYBRANEGO FILMOWCA NAGRODĄ PRODUCENTA ROKU ZA ZREALIZOWANY FILM (Z OSTATNICH 12 MIESIĘCY). 

PO POWROCIE DO POLSKI ZAJĄŁ SIĘ PRODUKCJĄ FILMOWĄ, ZAŚ WIEDZĘ I PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBYWAŁ WE WSPÓŁPRACY Z TAK UZNANYMI TWÓRCAMI, JAK ANDRZEJ WAJDA (JAKO ASYSTENT PRODUCENTA A NASTĘPNIE ASYSTENT REŻYSERA PRZY FILMIE „KATYŃ”), MACIEJ DEJCZER (PRZY SERIALU „OFICEROWIE”, CHRISTOPHER DOYLE (JAKO KOPRODUCENT PRZY FILMIE „IZOLATOR”), VOLKER SCHLOENDORF (JAKO ASYSTENT PRODUCENTA PRZY FILMIE „STRAJK”) I JOANNA KOS-KRAUZE I KRZYSZTOF KRAUZE (JAKO ASYSTENT PRODUKCJI PRZY FILMIE „PLAC ZBAWICIELA”).W 2008 ROKU ZAŁOŻYŁ WATCHOUT PRODUCTIONS, ROZPOCZYNAJĄC BUDOWĘ WŁASNEJ DROGI W PRZEMYŚLE FILMOWYM OD PROWADZENIA PROJEKTÓW W REKLAMIE I MARKETINGU, A NASTĘPNIE REALIZUJĄC FILMY DOKUMENTALNE I FABULARNE, JEDNOCZEŚNIE BUDUJĄC DEDYKOWANY ZESPÓŁ. FILM DOKUMENTALNY MAZUREK (KRÓTKOMETRAŻOWY DEBIUT REŻYSERSKI JULII KOLBERGER) ZDOBYŁ 10 NAGRÓD NA 7 FESTIWALACH, ZAŚ PIERWSZY FILM FABULARNY „BIG LOVE” (2012) ZNALAZŁ SIĘ W 1-SZEJ 10-TCE NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ FILMÓW ROKU.