fbpx

STRONA W TRAKCIE PRZEBUDOWY

ZAPRASZAMY WKRÓTCE

01
NAPISZ DO NAS!
HELLO@KONKURSWYOBRAZSOBIE.PL
MEDIA: ANTONINA@KONKURSWYOBRAZSOBIE.PL

02
NAPISZ DO NAS! ORGANIZATOR KONKURSU:
WATCHOUT STUDIO SP. Z O.O.
UL. OBSERWATORÓW 7 02-000 WARSZAWA
+48 785 801 006

Scroll to Top

ANNA KĘPIŃSKA

WIELKA WODA
PRODUCENT ROKU 2022
KATEGORIA SERIAL
Nagrodę im. Piotra Woźniaka-Staraka Polskiej Gildii Producentów dla Producenta Roku 2022 otrzymała Anna Kępińska – producentka serialu „Wielka Woda”.

ANNA KĘPIŃSKA

PRODUCENTKA KREATYWNA
Ukończyła Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej WRiTV UŚ w Katowicach. W latach 1998-2008 związana z grupą firm BESTA FILM. Od 2003 roku prowadzi firmę TELEMARK sp. z o.o., będąc jej współwłaścicielką, członkinią zarządu i producentką kreatywną. W Telemarku wyprodukowała wielokrotnie nagradzane filmy oraz seriale, m.in., „Bez tajemnic”, „Pakt” „Nielegalni”,”Interior” „Over the limit” oraz najnowszy serial „Wielka woda”, którego jest pomysłodawczynią. W 2022 otrzymała Nagrodę im. Piotra Woźniaka-Staraka Polskiej Gildii Producentów dla Producenta Roku. Aktualnie pracuje m in. nad serialem “Heweliusz”.

EWA PUSZCZYŃSKA

PRZEWODNICZĄCA KAPITUŁY KONKURSU WYOBRAŹ SOBIE PRODUCENTKA FILMOWA

Producentka takich filmów, jak: nagrodzona nagrodą BAFTA i Oscarem „Ida” oraz trzykrotnie nominowanego do Oscara dzieła „Zimna Wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego, „Kapitana” w reż. Roberta Schwentke, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reż. Mariusza Wilczyńskiego, nominowanago do Oscara filmu „Aida” w reż. Jasmili Zbanić. Znalazła się na liście Variety 500, indeksie 500 najbardziej wpływowych liderów biznesu.

Członkini Europejskiej Akademii Filmowej i AMPAS.

ALLAN STARSKI

SCENOGRAF
Stworzył scenografię do filmu „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga, za którą otrzymał Oscara. Jego praca przy filmie „Pianista” w reż. Romana Polańskiego została wyróżniona nagrodą Cezara. Współpracował z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Agnieszką Holland, Januszem Zaorskim, Władysławem Pasikowskim, Fatihem Akinem oraz Peterem Webberem.

Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej, Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

EDWARD MISZCZAK

WICEPREZES ZARZĄDU I DYREKTOR PROGRAMOWY TELEWIZJI POLSAT

Dziennikarz telewizyjny i radiowy. Jeden z twórców radia RMF FM. Od 2008 roku zaangażowany w największy polski festiwal kina niezależnego OFF CAMERA. Producent filmów dokumentalnych, m.in. „Bartoszewski. Droga”, „Beats of Freedom”, „Powrót do Casablanki”. Nagrodzony Super Wiktorem za całokształt osiągnięć oraz tytułem Człowieka Mediów w konkursie Media Trendy 2009. W TVN Grupa Discovery odpowiedzialny m.in. za procesy produkcji seriali i filmów. Zapalony innowator, nie boi się podejmować najbardziej ryzykownych decyzji, które okazują się sukcesem. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wspiera młode talenty.

GRAŻYNA TORBICKA

DZIENNIKARKA, KRYTYCZKA FILMOWA

Autorka koncepcji programowej oraz dyrektorka artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Twórczyni kultowego magazynu filmowego Kocham Kino. Autorka licznych reportaży i programów tv o tematyce kulturalnej. Laureatka wielu nagród. Jurorka na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Berlinie, Cannes, Bari.

Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej

TOMASZ KOT

AKTOR

Odtwórca głównej roli w oscarowym filmie „Ida” oraz w nominowanym do Oscara dziele „Zimna Wojna” – oba filmy w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Laureat Nagrody Orła w kategorii najlepsza główna rola męska za film „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Współpracował z Agnieszką Holland, Janem Kidawą-Błońskim, Janem P. Matuszyńskim.

ANNA TARASKA

DZIENNIKARKA FILMOWA I KULTURALNA
Dziennikarka filmowa i kulturalna, autorka książki „Jak dziewczyna” (Znak 2023). Absolwentka Filmoznawstwa, Wiedzy o Kulturze, nowojorskiej szkoły filmowej NYFA oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Freelancerka, publikująca regularnie w rozmaitych mediach: (m.in. „Vogue”„Gazeta Wyborcza”, Onet, Interia). W Dzień Dobry TVN przeprowadza wywiady filmowe z gwiazdami. Dla Vogue polska produkcja rozmawia z ludźmi filmu w podcaście „Galaktyki”. Współtworzy podcast serialowy „Nie spać słuchać” i audycję „Filmozgrani” w radiu ChilliZet. Współpracuje z festiwalami i wydarzeniami kulturalnymi jako prowadząca panele, Q&A i jurorka. Należy do organizacji głosującej na Złote Globy i Europejskie Nagrody Filmowe.

XAWERY ŻUŁAWSKI

REŻYSER I SCENARZYSTA
Reżyser, scenarzysta, producent kreatywny. Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Stworzył wielokrotnie nagradzane filmy, zaczynając od debiutu „Chaos”, poprzez „Wojnę Polsko – Ruską”, „Mowę Ptaków”, kończąc na pierwszym polskim filmie zombie „Apokawixa”. Wyreżyserował świetnie przyjęty serial kryminalny „Odwilż” dla platformy HBO. Obecnie jest w trakcie prac postprodukcyjnych do filmu pod roboczym tytułem “Kulej” oraz do drugiego sezonu serialu „Odwilż”.

AGNIESZKA KRUK

SCENARZYSTKA, SCRIPT COACH, EDUKATORKA
Blisko trzydzieści lat pracy w branży audiowizualnej, ukończone studia literaturoznawcze i scenariopisarskie, międzynarodowe doświadczenie akademickie oraz stworzenie autorskiej I2D2 Script Development Method sprawiają, że jest jedną z najbardziej skutecznych i cenionych na rynku specjalistek od rozwoju scenariusza. Stworzyła i przez sześć lat organizowała festiwal Script Fiesta. Niezależna ekspertka Creative Europe MEDIA, Eurimages oraz polskich funduszy filmowych. Członkini zarządu Gildii Scenarzystów Polskich. Założycielka StoryLab.pro. Związana z konkursem “Wyobraź Sobie” od pierwszej edycji.

PAWEŁ MAŚLONA

REŻYSER I SCENARZYSTA
Reżyser i scenarzysta. Ukończył politologię na UJ w Krakowie oraz reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Zadebiutował filmem „Atak paniki”, który był częścią głównego konkursu MFF w Karlowych Warach. Po głośnym debiucie został nominowany do Paszportów „Polityki” oraz do Orła (Polskiej Nagrody Filmowej) w kategorii Odkrycie Roku. Jego najnowszy film „Kos” zdobył główną nagrodę – Złotego Lwa – na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

FILIP ZAŁUSKA

STREFA
I MIEJSCE
STYPENDIUM FUNDACJI RODZINY STARAKÓW

Strażniczka graniczna-Maria, patrolując granicę nieumyślnie powoduje śmierć uchodźcy. Aby odciąć się od tragicznych wydarzeń,  decyduje się wyjechać do egipskiego kurortu. Jednak przeszłość w zaskakujący sposób powraca i prowadzi Marię do ryzykownej życiowej próby.

MARIUSZ WŁODARSKI

Śniegu już nigdy nie będzie
PRODUCENT ROKU 2023
KATEGORIA FILM
Nagrodę im. Piotra Woźniaka-Staraka Polskiej Gildii Producentów dla Producenta Roku 2021 otrzymał Mariusz Włodarski – producent takich filmów jak: Śniegu już nigdy nie będzie, Sweat i Niepamięć. Statuetkę Wilka wręczyła Natalia Grzegorzek, prezes Polskiej Gildii Producentów. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do przeczytania wywiadu z Mariuszem.

KAROLINA KWAŚNIK

DODAJ MI SKRZYDEŁ
II MIEJSCE

Nierysująca od śmierci babci Lena postanawia wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym. Niestety koleżanka z innej klasy, Ala, kradnie jej teczkę z pracami, dzięki czemu sama zdobywa Złoty Pędzel. Nie wie jednak, że w ramach nagrody będzie musiała namalować mural, co zmusi ją do zaproponowania współpracy Lenie.

EWA MAŁECKI

F31
III MIEJSCE
Siedemnastoletnia wirtuozka skrzypiec na skutek nagłej śmierci ojca, powraca po czternastu latach z Anglii na polską prowincję do matki, by rozwikłać rodzinną tajemnicę. Okazuje się, że nie jest mile widzianym gościem i musi stawić czoła własnej matce i chorobie, która nią zawładnęła.

ZBIGNIEW DĄBROWSKI

LEICA 43
NAGRODA DYREKTORA POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ
Podczas prowadzonych współcześnie prac budowlanych znaleziono aparat fotograficzny – Leica z naświetloną kliszą. Wywołany film okazał się reportażem z powstania w getcie warszawskim. Pierwsze zdjęcia robione są przez Niemca, kolejne przez żydowskiego powstańca. Młoda dziennikarka Ania, która była świadkiem tego zdarzenia postanawia przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, by prześledzić losy i odnaleźć autorów zdjęć. Pomimo zacierania śladów, ukrywania informacji, antysemickiej atmosfery w tle oraz szeregu dziwnych i niewytłumaczalnych zdarzeń, udaje się Ani odkryć tajemnicę, która połączyła losy niemieckiego oficera i żydowskiego powstańca.

JULITA OLSZEWSKA

POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA
WYRÓŻNIENIE STORYLAB.PRO
STYPENDIUM FUNDACJI RODZINY STARAKÓW
W dniu zaręczyn Sary niespodziewanie wracają jej rodzice z więzienia. Sara nie chce, by ktokolwiek poznał prawdę o ich przestępczej przeszłości, która nie pasuje do jej idealnego życia. Chce, aby rodzice zmienili się i odpokutowali swoje błędy i lata nieobecności, ale czy zdeklarowani przestępcy są w stanie żyć bez adrenaliny? Czy Sara naprawdę różni się od nich tak bardzo, jak sądzi?

PIOTR HADYNA

TAJSA
I MIEJSCE
STYPENDIUM FUNDACJI RODZINY STARAKÓW
Oświęcim, 1981. Nastoletni, romski hokeista dostaje powołanie do kadry narodowej. Aby spełnić marzenie zagrania w biało-czerwonych barwach, musi wsypać brata, który jest podejrzany o morderstwo dyrektora sportowego klubu. W obliczu narastających napięć w mieście odpowie sobie na pytanie, kim jest – Polakiem, Romem czy wiecznie kimś pomiędzy?

NATALIA OSSOWSKA

MAMUNA
II MIEJSCE
Inga, świeżo upieczona matka, która nie radzi sobie z nową rolą, wyjeżdża z mężem i wiecznie płaczącą, dwumiesięczną Hanią na Mazury, żeby odpocząć. Ich spokój burzy jednak spotkanie z tajemniczą, starszą kobietą, po którym zachowanie Hani drastycznie się zmienia. Początkowo Inga podejrzewa, że Hania jest chora, ale kiedy poznaje dawny słowiański mit o podmieniającym potomstwo demonie, zaczyna wierzyć, że dziecko, z którym mieszkają pod jednym dachem, wcale nie jest ich. Żeby odzyskać Hanię, Inga musi przekroczyć nie tylko granice racjonalności, ale i własne – inaczej już nigdy nie zobaczy córki.

MAGDALENA WLEKLIK

KRÓLOWA GARÓW
III MIEJSCE
Wyższe sfery kołtuńskiej Warszawy w końcówce 19. wieku. Skandalizująca Lucyna zrzuca gorset i spełnia marzenie. Pisze pierwszą polską książkę kucharską. Co to znaczy gotować po polsku? Nikt jeszcze nie wie. Lucyna to odkrywa i zapisuje. To, co zapisane, pozostanie dla potomnych na wieki – jak Biblia. Zostaje najpoczytniejszą polską autorką wszech czasów. O czym u nas nie marzył Mickiewicz, to zdobyła pani Ćwierczakiewicz. Polska historia nie musi spływać krwią bohaterów. Może być smaczna, pachnąca, seksowna. Rewolucja zaczyna się w kuchni!

MACIEJ ZAKLICZYŃSKI

LUDOLFINA
NAGRODA DYREKTORA POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ
Wybitnie uzdolniony matematycznie, głuchy chłopiec zakochuje się od pierwszego wejrzenia w przydrożnej prostytutce. Balansując między buntem przeciw ojcu i lojalnością wobec dziadka, postanawia bronić swoich uczuć w geometrycznej przestrzeni wypełnionej ciszą, w której miłość nikogo nie wyklucza i jak ludolfina, dąży do nieskończoności.

KUBA GRYŻEWSKI

MIŁEGO ŻYCIA
WYRÓŻNIENIE STORYLAB.PRO
Lato we współczesnej Warszawie. Tomek, 30-letni przewodnik turystyczny, pod nieobecność rodziców, musi zaopiekować się swoim dziadkiem Henrykiem – zgorzkniałym i chorującym na demencję aktorem na emeryturze. Męczący obowiązek przeradza się jednak we wspólną wędrówkę po nieznanych zakamarkach tak miasta, jak i pamięci. Dzięki temu między Tomkiem i Henrykiem rodzi się więź, jakiej nigdy nie mieli – to pozwala im zmienić swoje spojrzenie na życie, miłość i śmierć.